Scores & Standings


Draw Schedule
Draw Number Date/Time
Draw #01 Wednesday, January 25 - 9:30am
Draw #02 Wednesday, January 25 - 6:30pm
Draw #03 Thursday, January 26 - 9:00am
Draw #04 Thursday, January 26 - 2:00pm
Draw #05 - A Qualifier Thursday, January 26 - 6:30pm
Draw #06 Friday, January 27 - 9:00am
Draw #07 Friday, January 27 - 2:00pm
Draw #08 - B Qualifier Friday, January 27 - 6:30pm
Draw #09 - C Qualifier Saturday, January 28 - 1:00pm
Draw #10 Saturday, January 28 - 6:30pm
Draw #11 - Semi-Final Sunday, January 29 - 11:00am
Draw #12 - Final Sunday, January 29 - 5:00pm

 

Standings
Name Win Loss
Team Kleibrink
5 0
Team Sweeting
5 2
Team Scheidegger
5 3
Team Ramsay
5 3
Team Virtue
4 3
Team Baird
3 3
Team Chyz
2 3
Team Marthaller
2 3
Team Scott
1 3
Team DeJong
0 3
Team Flory
0 3
Team James
0 3

 

A Event
Draw Team 1 Team 2 Date
Draw #01 Ramsay James Wednesday, January 25 - 9:30am
Draw #01 Virtue DeJong Wednesday, January 25 - 9:30am
Draw #01 Marthaller Scott Wednesday, January 25 - 9:30am
Draw #01 Baird Flory Wednesday, January 25 - 9:30am
Draw #02 Kleibrink  Virtue Wednesday, January 25 - 6:30pm
Draw #02  Sheidegger Marthaller Wednesday, January 25 - 6:30pm
Draw #02 Baird Sweeting Wednesday, January 25 - 6:30pm
Draw #02  Chyz Ramsay Wednesday, January 25 - 6:30pm
Draw #03  Sweeting  Ramsay Thursday, January 26 - 9:00am
Draw #03  Kleibrink  Marthaller Thursday, January 26 - 9:00am
Draw #05 - A Qualifier  Ramsay  Kleibrink Thursday, January 26 - 6:30pm

 

B Event
Draw Team 1 Team 2 Date
Draw #04  Flory  Chyz Thursday, January 26 - 2:00pm
Draw #04  Virtue Scott Thursday, January 26 - 2:00pm
Draw #04  DeJong  Scheidegger Thursday, January 26 - 2:00pm
Draw #04  James  Baird Thursday, January 26 - 2:00pm
Draw #05  Scheidegger  Baird Thursday, January 26 - 6:30pm
Draw #05  Chyz  Marthaller Thursday, January 26 - 6:30pm
Draw #05  Virtue  Sweeting Thursday, January 26 - 6:30pm
Draw #07  Chyz  Sweeting Friday, January 27 - 2:00pm
Draw #07  Scheidegger  Ramsay Friday, January 27 - 2:00pm
Draw #08  Ramsay  Scott Friday, January 27 - 6:30pm

 

C Event
Draw Team 1 Team 2 Date
Draw #06  DeJong  Marthaller Friday, January 27 - 9:00am
Draw #06  James  Virtue Friday, January 27 - 9:00am
Draw #06  Flory  Scott Friday, January 27 - 9:00am
Draw #08  Baird  Chyz Friday, January 27 - 6:30pm
Draw #08 - B Qualifier  Scheidegger  Sweeting Friday, January 27 - 6:30pm
Draw #08  Marthaller  Virtue Friday, January 27 - 6:30pm
Draw #09  Ramsay  Baird Saturday, January 28 - 1:00pm
Draw #09 - C Qualifier  Scheidegger  Virtue Saturday, January 28 - 1:00pm

 

Championship Event
Draw Team 1 Team 2 Date
Draw #10  Kleibrink  Sweeting Saturday, January 28 - 6:30pm
Draw #10  Ramsay  Scheidegger Saturday, January 28 - 6:30pm
Draw #11 - Semi-Final  Sweeting  Scheidegger Sunday, January 29 - 11:00am
Draw #12 - Final  Kleibrink  Sweeting Sunday, January 29 - 5:00pm